Share

oi-antipaloi-ths-xanthisΜε τον νικητή του αγώνα Φούγκλαφιορντουρ-Λίνφιλντ θα παίξει η Ξάνθη στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού του Europa League. Δείτε όλα τα ζευγάρια και τους αντιπάλους των δύο κυπριακών ομάδων, Ανόρθωσης και Ομόνοιας.

Στην Ευρώπη μετά από οκτώ χρόνια επιστρέφει η Ξάνθη, η οποία θα ριχτεί στη μάχη του Europa League στις 18 Ιουλίου.

Στα γραφεία της ΟΥΕΦΑ έγινε η κλήρωση για τον πρώτο και τον δεύτερο προκριματικό και η ομάδα της Ξάνθης θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Φούγκλαφιορντουρ (Νησιά Φερόε)-Λίνφιλντ (Βόρειος Ιρλανδία).
Ακόμη, με τον νικητή του ζευγαριού Τρανς Νάρβα (Εσθονία)-Γκέφλε (Σουηδία) κληρώθηκε η Ανόρθωση, ενώ με τον νικητή του ζευγαριού Ντομζάλε (Σλοβενία)-Άστρα Πλοϊέστι (Ρουμανία) η Ομόνοια.

Συνοπτικά η κλήρωση του Europa League:

Πρώτος προκριματικός (4-11 Ιουλίου)

Βίκινγκουρ - Ίντερ Τουρκού

Ζαλγκίρις - Σεντ Πάτρικ

Μρόουτον – Βέντσπιλς

Τρανς Νάρβα – Γκέφλε

ΚΡ – Γκλέντοραν

Τσικχούρα Σατσκχίρε – Βαντούζ

Μιλσάμι Ορέϊ – Ντουντελάνγκε

Μέταλουργκ Σκοπίων – Καραμπάγκ

Μλάντοστ Ποντγκόρικα – Βιντεότον

Φλόρα Ταλίν – Κουκιέσι

Τέτεκς – Πιούνικ

Τέουτα – Ντάσια Τσισινάου

Λιμπέρτας – Σαράγιεβο

Σλιέμα – Καζάν Λάνκαραν

Λέφσκι Σόφιας – Ίρτις Πάβλονταρ

Χιμπέρνιανς – Βοϊβοντίνα

Αστάνα – *

UE Σάντα Κολόμα – Ζρίντσκι Μόσταρ

Ντόμζαλε – Άστρα Πλοϊεστι

Ρούντα Πλιέβλια – Μίκα

FC Σάντα Κολόμα – Μπρέινταμπλικ

Ντρογκέντα Γιουνάιτεντ – Μάλμε

Μαριεχάμ – Ίντερ Μπακού

Φούγκλαφιορντουρ-Λίνφιλντ

Πρέστατιλ Τάουν – Λιέπαγιας Μέταλουργκς

Κέλιε – Τρόμσο

Τιρασπόλ – Σκόντο

Κρουσέιντερς – Ρόζενμποργκ

IBV – Τόρσαβν

Ζεουνέσε Ες – TPS Τούρκου

Μπάλα Τάουν –Λεβάντια Τάλιν

Κρουόχα – Ντινάμο Μινσκ

Λα Φιορίτα –Βαλέτα

Λάτσι – Ντιφερντάνγκε

Γκαντζασάρ Καπάν – Ακτόμπε

Τσελίκ Νικσίκ – Χόνβεντ

Τορπέντο Κουταϊσί-Ζίλινα

Τουρνόβο - Σούντουβα

*Εκκρεμεί μία θέση ομάδας από τη Βουλγαρία, μετά την αδυναμία της ΤΣΣΚΑ Σόφιας να συμμετάσχει στη διοργάνωση.

Δεύτερος προκριματικός (18-25 Ιουλίου)

Χάκεν - Σπάρτα Πράγας

Ντίλα Γκόρι - Άαλμποργκ

Τιρασπόλ/Σκόντο - Σλόβαν Λίμπερετς

Στρομσγκοντσετ - Ντεμπρετσένι

Χόνκα - Λεχ Πόζναν

Μάριεχαμν/Ίντερ Μπακού - Τσέλιε/Τρόμσο

Σάντα Κολόμα/Ζρίνσκι - Αστάν/Βουλγαρία 3

Σένιτσα - Μλάντοστ/Βιντεότον

Λιμπερτάς/Σαράγιεβο - Φλόρα Ταλίν/Κουκέσι

Μακάμπι Χάιφα - Σλιέμα/Καζάρ Λανκαράν

Παντούρι - Μπάλα Τάουν / Λεβάντια Ταλίν

Πετρολούλ Πλοϊέστι - Βίκινγκουρ/Ίντερ Τούρκου

Ερυθρός Αστέρας - IBV/Τόρσαβν

Τσερνομόρετς - Τέουτα/Ντάτσια

Μέταλουργκ Σκόπιε / Καραμπάγκ - Πιαστ Γκλίβιτσε

Ανόρθωση - Τρανς Νάρβα/Γκέφλε

Τουν - Τσικούρα/Βαντούζ

Χάιντουκ - Τούρνοβο/Σούντουβα

Σλασκ Βρότσλαβ - Ρούνταρ/Μίκα

Ριέκα - Πρέστατιν Τάουν/Λιεπάχας Μέταλουργκς

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ - Μιλσάμι/Ντουντελάνζ

Γκέτεμποργκ - Τρέντσιν

Κρουσέιντερς / Ρόζενμποργκ - Σεντ Τζόνστοουν

Στουρμ Γκρατς - Σάντα Κολόμα/Μπρέινταμπλικ

Skoda Ξάνθη - Φουγκλάφιερντουρ/Λίνφιλντ

Μπρότον / Βέντσπιλς - Ζενές Ες / Τούρκου

Ντροχέντα/Μάλμε - Χιμπέρνιαν

Ζαλγκίρις/Σεντ Πάτρικ - Τέτεκς/Πιούνικ

Χιμπέρνιανς/Βοϊβοντίνα - Σελίκ Νίκσιτς / Χόνβεντ

Κρουόγια/Ντιναμό Μινσκ - Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ

Τράμπζονσπορ - Ντέρι Σίτι

Λέφσκι Σόφιας/Ίρτις Πάβλονταρ - Σιρόκι Μπρίγιεγκ

πηγή: sport24.gr

cheapis.gr
Share

cheapis.gr

Livescore

powered by στοιχημα